Podporujeme Nadáciu Žltá Kačička. Pridaj sa a buď aj ty Žltá Kačička.

Nadácia Žltá Kačička je zrealizovaným nápadom dvoch mladých filantropov a splneným snom nie len tých, ktorí pomoc skutočne potrebujú, ale i tých, ktorí ju nezištne ponúkajú.

0
546

Nadácií je na Slovensku mnoho, no stále nie dosť. Každopádne, Nadácia Žltá Kačička robí a chce veci robiť „inak“. Naším cieľom je spájať ľudí, ktorí potrebujú pomoc pre svoje deti a hľadať pre nich skutočné riešenia ich problémov.

Finančné prostriedky nie sú najdôležitejšie. Kľúčom je obklopiť sa dobrými ľuďmi, ochotnými pomôcť a spoločne hľadať správne riešenia, ktoré bývajú mnoho krát práve tie, ktoré sa javia ako najjednoduchšie.

Prvou a tou najdôležitejšou prioritou Nadácie žltá Kačička sú deti.

Deti

Klišé? Rozhodne nie. Zamyslite sa čo je pre vás v živote to najdôležitejšie? Nie je to práca, nie sú to peniaze, nie sú to majetky ani váš dom. To najdôležitejšie sú vaše deti. Deti a ani rodičia to v živote často nemajú jednoduché. Choroby a úrazy sa nevyhýbajú ani tým najmenším. Práve preto je jedným s cieľov nadácie pomáhať aj chorým deťom.

Nie je to však len o pomoci s liečbou chorých detí. Pomoc často potrebujú aj ich rodičia. Preto jeden z prvých projektov Nadácie Žltej Kačičky je podpora bývania pre rodičom detí, ktoré sa liečia v Bratislave. Dôstojné ubytovanie kde si môžu rodičia oddýchnuť, vyprať veci alebo sa aspoň prespať bez toho aby museli platiť za ubytovanie v hotely.

Druhou prioritou Nadácie Žltá Kačička je životné prostredie

Životné prostredie

Prečo životné prostredie a kombinácia s deťmi? Lebo či chceme alebo nie, tak sa prostredie okolo nás mení. Ubúda lesov a naša planéta sa otepľuje. Budú to naše deti, ktoré ponesú na svojich pleciach následky našich rozhodnutí. Budú to naše deti, ktoré budú musieť niesť zodpovednosť za naše rozhodnutia.

Preto im uľahčime ich cestu a urobme tie správne rozhodnutia. Podpora environmentálnych projektov môže našim deťom priniesť kľudnejší život a možno aj zachrániť našu planétu. Aj maličkosť pomôže. Napríklad čo tak každý rok s deťmi zasadiť aspoň desať stromov?

Buď aj ty Žltá Kačička!

Chceme to robiť inak a nie vždy spočíva pomoc iba v peniazoch. Byť Žltou Kačičkou sa môžeš jednoducho stať aj ty. Pomôž nám nájsť oblasti v ktorých si myslíš, že má naša pomoc zmysle. Môžeš sa tiež pridať k tým čo budú pomáhať. Ak máš dobrý nápad tak nám o ňom napíš.

Nadácia Žltá Kačička

Veľa malých drobností dokáže vytvoriť niečo skutočne veľké. Jedna kvapka vody veľa neznamená no čím iným je oceán než veľkým množstvom kvapiek.

Pomôžte nám odhaliť problémy rodičov chorých detí, aby sme spoločne vedeli nájsť správne riešenia ich problémov. Viac sa dozviete na webovej stránke Nadácie Žltá Kačička.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here