Ako robotické vysávače zmenili svet

Píše sa rok 2002 a nič nenasvedčuje tomu, že by sa malo niečo výrazne udiať. Uvedenie prvého iPhonu je ešte poriadne ďaleko. V januári sa začalo v prvých krajinách platiť eurom a vo februári sa konali zimné olympijské hry v americkom Salt Lake City. V septembri toho istého roku vznikla tiež ranná verzia webového prehliadača Mozilla Firefox.

Pohľad na mesto Salt Lake City kde sa konali zimné olympijské hry v roku 2002.
Pohľad na mesto Salt Lake City kde sa konali zimné olympijské hry v roku 2002.

V tom istom septembri sa udialo ešte niečo iné čo zmenilo vysávanie a ušetrilo nám približne 110 hodín života. Svetlo sveta uzreli robotické vysávače, ktoré ako prvé uviedla firma iRobot. Začiatky však rozhodne neboli jednoduché. Nie každý veril, že robotické vysávače budú rovnako účinné ako klasické vysávače.

Zmenili svet upratovania

Robotické vysávače od iRobot zmenili svet vysávania podobne ako to urobil práve iPhone v mobilnom biznise. Prišli s niečom čo sme si do tej doby nevedeli predstaviť. Vysávali bez toho aby ich niekto musel prenášať či napríklad ťahať za sebou nepríjemné dlhé káble. To čo bolo pred tým možné iba v sci-fi sa stalo skutočnosťou.

Vysávače iRobot prišli s niečím čomu v roku 2002 veľa ľudí neverilo. Dnes patrí firma iRobot medzi významných hráčov a drží napríklad viac ako tisícku patentov. Robotické vysávače však už ani zďaleka nevyrába iba iRobot. Do robotických vysávačov sa púšťa stále viac nových firiem.

Už to nie len o vysávaní

Technológie sa za posledných 10 rokov pohli poriadne dopredu. Dnes už nie je problém pripojiť vysávač na WiFi či prepojiť ho so svojím mobilným telefónom. Aj vysávanie sa už dávno zmenilo a robotické vysávače priniesli mnoho inovácii.

V segmente robotických vysávačov sa objavujú aj nové značky ako čínske Xiaomi, ktoré mnohí poznajú ako výrobcu smartfónov. Či napríklad Tesla, ktorú poznajú aj naše babičky ako tradičného výrobcu elektroniky.

Samsung VR20K9350WK/GE

Robotický vysávač – na všetky druhy povrchov, uprace až 320m2, Cyclone Force filtrácie špiny so stálym sacím výkonom 42.9W na kefe, funkcia zvýšenia sacieho výkonu na kobercoch, systém navigácie Visionary Mapping Plus s automatickým vracaním do základne, jedinečné čistenie rohov a hrán miestnosti Edge Clean, automatické čistenie rotačnej kefy Self-cleaning Brush, ovládanie cez mobilnú aplikáciu, diaľkové ovládanie so svetelným navádzaním Point Cleaning, FullView Sensor 2.0 zabezpečuje obchádzanie predmetov bez narážania, 7-segmentový LED displej, plán vysávania, 21.6V Li-Ion batéria…

Kúpiť Samsung VR20K9350WK/GE

iRobot Roomba 981

Robotický vysávač – vhodný na vysávanie všetkých typov podláh a kobercov, upratovanie až 185m2, navigácia iAdapt 2.0 s kamerou, systém čistenia AeroForce, funkcia Carpet Boost, ovládanie cez mobilnú aplikáciu, kapacita Li-Ion batérie až 120min

Kúpiť iRobot Roomba 981

Xiaomi Roborock Sweep One S50

Robotický vysávač – pre upratovanie podlahy, režimy upratovania Quiet, Balanced, Turbo & Max a zónové, na jedno nabitie až 150 minút, Li-Ion Battery (5200mAh), sila sania až 2000Pa, ovládanie pomocou mobilnej aplikácie

Kúpiť Xiaomi Roborock Sweep One S50

Rowenta RR7126WH Smart Force Extreme

Robotický vysávač – pre všetky typy podláh vrátane kobercov, plne automatická prevádzka, aktívna motorizovaná kefa, 4 režimy upratovania, infračervené čidlá pre navigáciu, vybavený intuitívnym rozhraním, s možnosťou 7 programovateľných upratovacích cyklov na týždeň, Li-Ion akumulátor umožňujúci až 100 minút prevádzky, rýchle nabitie za 4.5h, bočná kefa na upratovanie v rohoch, úroveň hluku 70dB (A)

Kúpiť Rowenta RR7126WH Smart Force Extreme

TESLA RoboStar T50

Robotický vysávač – s možnosťou vysávania a mokrého vytierania, najmodernejšia vysoko kapacitná batéria, trojnásobná filtrácia s HEPA filtrom, sací výkon 22W, doba prevádzky 110min, veľmi tichá prevádzka max. 55dB, široká stredová kefa s turbo režimom „MAX“, vhodný na všetky typy podláh, bezvreckový, infračervené senzory proti nárazu a pádu zo schodov, automatické nabíjanie, diaľkové ovládanie, čierna farba

Kúpiť TESLA RoboStar T50

Objednajte profesionálov

Robotický vysávač vám dokáže ušetriť 110 hodín života. Naši profesionáli vám však dokážu ušetriť desiatky hodín ročne. O vysávanie sa vám postará robotický vysávač no zatiaľ neexistuje robotický upratovač, ktorý vyčistí kuchynskú linku, kúpeľňu či napríklad umyje okná.

Existuje však spoločnosť, ktorá sa vám o všetky tieto činnosti rada postará a vy môžete venovať svoj voľný čas rodine, priateľom či napríklad športovaniu. Profesionálne vyčistíme váš domov a postaráme sa aby ste mali oveľa viac voľného času.

Objednajte si upratovanie

Rovnako ako iRobot aj CLEANsatisfied ide s dobou. Na dôkladné upratanie vášho domova už dávno nestačí iba mop a vedro s prachovkou. Pri upratovaní sa zameriavame na moderné technológie, ktoré urýchlia upratovanie a hlavne vyčistia váš domov skutočne dôkladne. Vďaka tomu sa zbavíte nežiaducich baktérii a mikroorganizmov a váš domov bude nie len žiariť čistotou.

Posledné články

Mohlo by sa vám páčiť